Saturday, June 7, 2025
Northshore Concert Band: Irrational Joy
Loyola Academy, Wilmette, United States
Composer
Op zaterdag 10 mei treedt het Dordrechts Philharmonisch Orkest op met de bekende saxofonist Michel Lamers. Het wordt een gevarieerde avond. De speelse, virtuoze en gevoelige kanten van de saxofoon én van het harmonieorkest komen volop aan bod.
De avond wordt een bijzondere reünie, want Michel Lamers is zelf op 11-jarige leeftijd begonnen bij de Phil op saxofoon. Lamers is een veelgevraagd musicus in de theater- en musicalwereld en speelt mee met diverse orkesten. Hij beheerst behalve de saxofoon ook de klarinet en dwarsfluit.
Dirigent Jean-Pierre Gabriël en Michel Lamers hebben een aantrekkelijk programma samengesteld met toegankelijke muziek. Het Concert voor Altsaxofoon van de Britse componist Ronald Binge (1910-1979) combineert lyrische melodieën met speelse ritmes. Twee bekende werken van de Argentijnse tango-componist Astor Piazzolla (1921-1992) zijn te horen: het dynamische Libertango en het weemoedige Oblivion
Jean-Pierre Gabriël